Gülen Yüz Kaşesi Taraf Uygulaması

Gönderen İl: Isparta
Uygulama Adı: Gülen Yüz Kaşesi Taraf Uygulaması
Sağlık Tesisi Adı: Isparta Şehir Hastanesi
Neden İhtiyaç Duyuldu: Ameliyata Hazırlanan Hastaların Ameliyat Edilecekleri Taraf Hekimler Tarafından Kalemle İşaretlenmekteydi. Bunu Daha Sempatik Ve Belirgin Hale Getirebilmek İçin İhtiyaç Duyuldu
Hangi Alanda Uygulandı : Ameliyathane
Ne Zaman Uygulandı/ Sürekli Mi?: 2 Yıl Boyunca Ortopedi Uzmanımız Demir Demirci Tarafından Ayırıcı Taraf Gerektiren Ameliyatlarda Sürekli Olarak Uygulanmaktadır.
Nasıl Uygulandı:  Ameliyata Hazırlanan Hastanın Hekim Tarafından Ameliyat Öncesi Vizitinde Ameliyat Edilecek Tarafa Gülen Yüz Kaşesi Basıldı.
Kim Tarafından Uygulanabilir: Ameliyatı Yapacak Hekim
Ne İşe Yaradı (Tercihen Ölçülebilir Değerler Konulması, Uygulama Öncesi Ve Sonrası Karşılaştırmaların Yer Alması):  Ameliyata Hazırlananan Hastanın Taraf Alanı Kalemle İşaretleniyordu. Hasta Yoğun Strese Girebiliyordu.  Gülen Yüz Kaşesi İle Hasta Ve Hasta Yakınlarını Gülümsetmiş Daha Stressiz Ameliyathaneye Girmişlerdir. Ayrıca Servisteki Ve Ameliyathanedeki Sağlık Çalışanları İçin De Gülümseten Bir Uygulama Olmuştur.
Uygulamada Karşılaşılan Problemler : Uygulamada Herhangi Bir Problemle Şimdiye Kadar Karşılaşılmamıştır.
Uygulama Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler: Uygulama Öncesi Hastaların Ve Ameliyathane Ekibinin Uygulama Hakkında Bilgilendirilmesi Yeterli Olacaktır.
Hangi Tip Sağlık Tesislerinde Uygulanabilir/Uygulanamaz : Çift Taraflı Organ Ameliyatı Yapabilen Tüm Cerrahlar Ameliyata Aldığı Hastalarda Uygulayabilirler. O Bakımdan Sadece Bu Tür Cerrahi Bıraşlarda Ameliyat Yapan Hekimi Bulunan Ve Ameliyathane Hizmeti Veren Hastanelerde Uygulanabilir. 
  • IMG_9677.JPG
  • IMG_9678.JPG