Elden Ele Hep Birlikte Daha Sağlıklı Günlere

Gönderen İl: Edirne

Uygulama Adı: “Elden Ele Hep Birlikte Daha Sağlıklı Günlere” Projesi
Sağlık Tesisi Adı: İl Sağlık Müdürlüğü (Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörlüğü)
Neden İhtiyaç Duyuldu: Edirne Merkezde sağlık bakım ürünleri ve medikal malzemeleri kullanmak durumunda olup ulaşmakta güçlük çeken hastalarımızın olması
Hangi Alanda Uygulandı:  
* Evde Sağlık Hizmetleri Kayıtlı Hastalar
*Yoğun Bakım Ünitesi Hastaları
*Palyatif Birimi Hastaları
  *Aile Hekimliklerine kayıtlı sağlık bakım ürünleri ve medikal malzeme kullanan hastalar
Proje kapsamında bağış olarak gelen hasta mamalarımız düzenli olarak sorumlusu tarafından son kullanım tarihleri çizelgesine işlenip, görevli diyetisyen tarafından kontrol edilerek, güneş görmeyen rutubet ve nemden uzak oda sıcaklığında elimizdeki mevcut ahşap dolaplarda içeriklerine göre istiflenerek saklanmaktadır.
Bağış olarak gelen hasta alt bezleri bedenlerine göre sınıflandırılarak mevcut ahşap dolaplarında saklanmaktadır.
Bağış olarak gelen tekerlekli sandalye ve diğer medikal malzemelerimiz mevcut hizmet binamızda kullanmadığımız bir alanda itina ile muhafaza edilmektedir.
Proje başlayalı çok uzun bir süre olmadığı için şuan için bir depo gereksinimimiz olmasa da ilerleyen zamanlarda bağışların artması durumunda İl Sağlık Müdürlüğü idaresince bir depo planlaması yapılması sözü alınmıştır.
‘Elden Ele Hep Birlikte Daha Sağlıklı Günlere’ projesi kapsamında bağışlar tutanak tutularak teslim alınıp, tutanak düzenlenerek teslim edilip, düzenli bir şekilde takip edilerek, envantere işlenip, dosyalanmaktadır.


  • 2-10.jpg
  • 2-11.jpg
  • 2-12.jpg
  • 2-9.jpg
  • 2-2.jpg
  • 2-13.jpg