İdil Okuyor Projesi


 

Gönderen İl: Şırnak
Uygulama Adı: İdil Okuyor Projesi
Sağlık Tesisi Adı: İdil İlçe Devlet Hastanesi
Neden İhtiyaç Duyuldu: Tedavi sürecindeki hastalar için vakti verimli değerlendirmek adına alternatif oluşturmak, moral motivasyonu arttırarak tedavinin başarı düzeyine katkı sağlamak ve okuma kültürünün pekişmesine katkıda bulunmak.
Hangi Alanda Uygulandı: Bekleme alanları ve yataklı servisler
Ne zaman Uygulandı/ Sürekli mi?: Eylül 2018 - Halen
Nasıl Uygulandı: Hastanenin yoğun olan muhtelif yerlerine raf ve kitaplıklar monte edilerek bağış yoluyla elde dilen kitap ve dergiler ve Halk Sağlığı Başkanlığı ve Yeşilay’dan temin edilen bilgilendirici dokümanlar buralara yerleştirilmiştir.
Kim tarafından uygulanabilir: Sağlık sunum sürecine katkı sunmak isteyen bütün sağlık profesyonelleri tarafından uygulanabilir.
Ne İşe Yaradı: Uygulama ile kurumsal imaja katkı sağlanmış, hastaların ve çalışanların vakitlerini verimli değerlendirebilmeleri için alternatif oluşturulmuş ve okuma kültürünün pekişmesine katkıda bulunulmuştur. Uygulama sonrası memnuniyet düzeyleri %60 oranında artmıştır.
Uygulamada Karşılaşılan Problemler: Herhangi bir problem ile karşılaşılmamıştır.
Uygulama Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler: Kitap ve dergilerin yanı sıra kamu yararı gözeten stk ve halk sağlığı başkanlıklarından broşür, kitapçık vb. dokümanlar temin edilebilir.
Hangi Tip Sağlık Tesislerinde Uygulanabilir/Uygulanamaz: Bütün sağlık tesislerinde uygulanabilir.

  • Fotoğraf 1.jpeg
  • Fotoğraf 2.jpg